Biuro PrasoweBiuro PrasoweNauka
HomeZdrowieSzczepieniaSzczepienia

W Pfizer wierzymy, że szczepienia są największym osiągnięciem medycyny. To dzięki nim udało się całkowicie wyeliminować lub znacząco ograniczyć występowanie wielu chorób, które przez wieki stanowiły śmiertelne zagrożenie dla ludzi na całym świecie.

Od lat prowadzimy badania i wykorzystujemy fachową wiedzę, aby dostarczać pacjentom innowacyjne szczepionki. Mamy ponad 100 lat doświadczenia w opracowywaniu przełomowych szczepionek i niebagatelny udział w zwalczaniu takich chorób jak ospa, polio, COVID-19.
 

 

COVID-19


Opracowanie i udostępnienie szczepionki to proces niezwykle złożony i czasochłonny. Każda szczepionka zanim zostanie zatwierdzona do stosowania musi spełnić surowe wymogi dotyczące immunogenności (zdolności do wywołania odpowiedzi układu odpornościowego), skuteczności i bezpieczeństwa, które są sprawdzane w trakcie wieloletnich badań laboratoryjnych i klinicznych. Następnie jest poddawana kontroli na każdym etapie wytwarzania. Zdarzają się jednak sytuacje, w których proces ten wymaga wyjątkowego przyspieszenia. Takiemu wyzwaniu sprostał Pfizer uzyskując wspólnie z BioNTech pierwsze na świecie pozwolenie na dopuszczenie do obrotu szczepionki zwalczającej COVID-19.
 

Otrzymanie tego pozwolenia stanowiło kamień́ milowy w naszych wysiłkach, które prowadziliśmy z pełnym zaangażowaniem, aby przeciwdziałać temu kryzysowi zdrowotnemu, a także aby zaspokoić najpilniejszą potrzebę zdrowia publicznego – zakończenie pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2.
 

Globalne i lokalne partnerstwa


Na całym świecie, dzięki współpracy z Konfederacją Organizacji Zapalenia Mózgu, zwiększamy świadomość na temat szczepień, które chronią przed chorobami wywołanymi przez pneumokoki, meningokoki oraz wirusa kleszczowego zapalenia mózgu. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Gavi, The Vaccine Alliance, a także za pośrednictwem Advance Market Commitment [AMC] zwiększając dostęp do szczepień i tym samym ratując zdrowie oraz życie dzieci i młodzieży w krajach rozwijających się.

W Polsce współorganizujemy programy edukacyjne poświęcone szczepieniom lub jesteśmy ich partnerem. Od 2017 roku w ramach partnerskiej współpracy z Instytutem Ochrony Zdrowia współtworzymy „Porozumienie na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach” – platformę ekspertów medycznych, klinicystów, osób związanych ze światem nauki oraz przedstawicieli organizacji pacjentów, którym bliska jest idea merytorycznej dyskusji nt. szczepień ochronnych.
 

Edukacja na temat szczepień


Z naszej inicjatywy w 2018 roku, we współpracy z Instytutem Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Fundacją „Aby Żyć”, została uruchomiona także kampania „Nie igraj z kleszczem. Wygraj z kleszczowym zapaleniem mózgu”, która jest poświęcona chorobom odkleszczowym. W 2020 roku rozpoczęliśmy z kolei działania edukacyjne dotyczące szczepień osób dorosłych, które realizujemy w ramach kampanii edukacyjnej „Pneumokoki nie liczą lat. Zaszczepieni - zabezpieczeni”.

Rok 2020 przyniósł nowe wyzwanie, jakim była pandemia COVID-19. Równolegle do prowadzonych prac badawczych nad szczepionką przeciw SARS-CoV-2 od początku pandemii angażujemy się także w działania edukacyjne, nieustannie realizując misję społeczną. Od początku 2021 roku, w ramach projektu edukacyjnego „Science will win” prowadzona jest kampania informacyjna na temat technologii mRNA, której celem jest dostarczenie merytorycznej wiedzy i walka z dezinformacją na temat szczepień. Organizowane są także webinary, wykłady i dyskusje z ekspertami, przeznaczone dla różnych grup odbiorców.

Dane na podstawie
The Gavi Alliance | Pfizer, dostęp 09.2022.

Biuro PrasoweNauka Zgłoś Działanie NiepożądaneInformacja MedycznaInformacja HandlowaDane Inspektora Ochrony Danych OsobowychOświadczenie dot. badań klinicznych Grant Seekers Media Polityka CiasteczekGlobalna Polityka PrywatnościLokalna Polityka PrywatnościNota PrawnaSitemap Business to Business

PP-UNP-POL-0097

© Pfizer Polska 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.