• BIURO PRASOWE

 • KONTAKT

  • Zgłoś działanie niepożądane

  • Informacja medyczna

  • Informacja handlowa

  • Dane inspektora ochrony
   danych osobowych

  • Oświadczenie dot. badań klinicznych

 • NOTY PRAWNE

 • Polityka ciasteczek

 • Globalna Polityka Prywatności

 • Lokalna Polityka Prywatności

 • Nota Prawna

 • BIURO PRASOWE

 • KONTAKT

HOT TOPIC Placeholder

ZDROWIE

Naszym celem i misją jest dostarczanie przełomowych terapii przyczyniających się do poprawy zdrowia i ratowania życia.

ONKOLOGIA

Pfizer ma niebagatelny udział w leczeniu chorób onkologicznych. Tylko w 2020 roku 4,4 miliona osób chorujących na nowotwory było leczonych jedną z naszych terapii onkologicznych.

OOd wielu lat skupiamy się na rozwoju najnowocześniejszych terapii w zakresie najczęstszych i najtrudniejszych w leczeniu nowotworów, takich jak hormonozależny rak piersi, niedrobnokomórkowy rak płuca, rak nerki, pęcherza moczowego, nowotwory podścieliska przewodu pokarmowego [GIST], ostra białaczka szpikowa, ostra białaczka limfoblastyczna, przewlekła białaczka szpikowa. Intensywnie prowadzimy także badania w szeregu nowych wskazań, jak szpiczak plazmocytowy czy rak gruczołu krokowego.

W Polsce nasza działalność w obszarze onkologii skupia się na dostarczaniu terapii w pięciu obszarach zaawansowanych chorób nowotworowych - przewlekłej białaczki szpikowej, białaczce limfoblastycznej, hormonozależnego raka piersi HR+/HER2-, raka nerki oraz niedrobnokomórkowego raka płuca.

NASZE PRZEŁOMOWE TERAPIE ONKOLOGICZNE

W ostatnich latach można zaobserwować ogromne postępy w onkologii, oparte przede wszystkim na coraz bardziej precyzyjnej i zindywidualizowanej terapii. Dzięki temu coraz więcej chorych ma szansę na powrót do zdrowia lub dłuższe życie. Nasza firma ma znaczny udział w tym procesie. 

Jednym z naszych sukcesów i niewątpliwym przełomem w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuca było odkrycie i rejestracja w 2012 roku pierwszego w grupie inhibitora ALK, dedykowanego pacjentom z rearanżacją genu ALK.

Innym przykładem innowacyjnych i przełomowych terapii Pfizer jest rejestracja w 2016 roku pierwszego w klasie inhibitora kinazy 4/6 zależnej od cyklin (CDK 4/6), stosowanego w leczeniu hormonozależnego raka piersi. Terapia w połączeniu z hormonoterapią podwoiła przeżycie chorych wolne od progresji nowotworu w porównaniu do standardowego leczenia. Rozwój naszego leku oparty był na przełomowym odkryciu Leland H. Hartwella, Tima Hunta i Sir Paula M. Nurse’a, którzy prowadzili badania nad kontrolowaniem cyklu komórkowego oraz odkryli jego kluczowe regulatory, w tym cykliny. Odkrycie, uhonorowane w 2001 roku Nagrodą Nobla, pozwoliło stworzyć nowe metody w walce z rakiem, w tym inhibitory CDK 4/6.

GLOBALNE PARTNERSTWA

Wyznaczamy standardy jakości, bezpieczeństwa i wartości w odkrywaniu, opracowywaniu i wytwarzaniu leków. Jest to możliwe dzięki współpracy z centrami akademickimi na całym świecie, do których należą: The Centers for Therapeutic Innovation (CTI), Central European Cooperative Oncology Group (CECOG), Pfizer and Jonsson Cancer Center’s Revlon/UCLA Women’s Cancer Research Program, German Breast Group (GBG), Pfizer and the University of Texas MD Anderson Cancer Center, Spanish Breast Cancer Research Group (GEICAM).

WSPÓŁPRACA NA RZECZ PACJENTÓW

Pfizer nie tylko dokłada wszelkich starań, aby pacjenci mieli dostęp do nowoczesnych, skutecznych terapii, programów lekowych, czy mogli brać udział w badaniach klinicznych. Doskonale wiemy, że choroby onkologiczne wpływają destrukcyjnie na psychikę czy finanse chorych i ich bliskich. Ściśle współpracujemy z fundacjami i organizacjami skupiającymi przedstawicieli środowisk medycznych i pacjenckich, a także docieramy do decydentów. 

W Polsce we współpracy z Fundacją Żyjmy Zdrowo prowadziliśmy kampanię „Wykorzystaj czas na życie”. Jej celem było pokazanie chorym, że warto znaleźć swój cel życia oraz nabrać zarówno motywacji do dalszej walki z chorobą jak i nadziei na całkowite wyleczenie.

Obecnie, w partnerstwie z Fundacją Spa4Cancer oraz Federacją Stowarzyszeń Amazonki rozpoczęliśmy kampanię „Masz wybór”, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy pacjentek z hormonozależnym rakiem piersi i edukacja tej grupy oraz wsparcie w procesie leczenia.

Dane na podstawie
Pfizer Annual Review 2020, https://annualreview.pfizer.com/files/Pfizer-Annual-Review-2020_Interactive-PDF.pdf, s. 8.
https://www.pfizer.com/science/oncology-cancer/pipeline, lipiec 2021.
https://www.pfizer.com/science/oncology-cancer/global-impact, dostęp 09.2021.
ChPL Xalkori, https://www.pfizerpro.com.pl/sites/default/files/xalkori_cpl_16.07.2021.pdf,​​​​​​​ dostęp 09.2021.
http://www.noblisci.pl/2001-leland-h-hartwell-tim-hunt-sir-paul-m-nurse/, dostęp 15.07.2021.

 • Onkologia
 • Szczepienia
 • Choroby rzadkie
 • Choroby zakaźne
 • Immunologia i choroby zapalne
 • Choroby wewnętrzne
 • NASZE PRODUKTY
O NASPFIZERPFIZER POLSKANASZA HISTORIANASZE WARTOŚCINASZE WYRÓŻNIENIAETYKA I TRANSPARENTOŚĆWSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMIWSPÓŁPRACA ZE ŚRODOWISKIEM MEDYCZNYMNASZA ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNANASZA RÓŻNORODNA PERSPEKTYWAZDROWIEONKOLOGIASZCZEPIENIACHOROBY RZADKIECHOROBY ZAKAŹNEIMMUNOLOGIA I CHOROBY ZAPALNENASZE PRODUKTYNaukaKARIERAPRACA W PFIZERNASZĄ SIŁĄ SĄ LUDZIEAKTUALNE OFERTYKONTAKTDANE FIRMYZGŁOŚ DZIAŁANIE NIEPOŻĄDANEINFORMACJA MEDYCZNAINFORMACJA HANDLOWADANE INSPEKTORA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
BIURO PRASOWEOŚWIADCZENIE DOT. BADAŃ KLINICZNYCHINFORMACJA DOT.  DOBROWOLNEGO WYCOFANIA Z OBROTU PRODUKTU LECZNICZEGO ACCUPROINFORMACJA DOTYCZĄCA PRODUKTU LECZNICZEGO MONO MACK DEPOT
NOTY PRAWNE
​​​​​​​ PP-PFE-POL-0334