Biuro PrasoweBiuro PrasoweNauka
HomeZdrowieChoroby wewnętrzneChoroby wewnętrzne

Choroby sercowo-naczyniowe, zaliczane do najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych prowadzących do przedwczesnej śmierci, to bardzo ważne pole naszej działalności. 

Już od ponad 50 lat jesteśmy liderem w tworzeniu terapii, które zmniejszają ryzyko wystąpienia tych chorób oraz ich groźnych powikłań. Dzięki temu pacjenci na całym świecie mają dostęp do najnowocześniejszych terapii schorzeń sercowo-naczyniowych.

Przełomowe odkrycia


W Pfizer dostrzegamy oraz rozumiemy istotę i zmienność czynników wywołujących ten poważny problem zdrowotny, dlatego robimy co w naszej mocy, aby zapewnić ludziom na całym świecie dostęp do terapii zmniejszających ryzyko zachorowania i śmiertelność z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Zaliczamy do nich m.in. nadciśnienie tętnicze, miażdżycę, chorobę wieńcową, zawał, niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, a także inne choroby serca,  naczyń czy udar mózgu.

Dokładamy wszelkich starań by poprawić jakość życia pacjentów poprzez opracowywanie innowacyjnych leków i rozwiązań terapeutycznych. W naszych działaniach koncentrujemy się na badaniu potencjalnych terapii, które leczą zarówno nieprawidłowości metaboliczne zwiększające prawdopodobieństwo chorób układu krążenia, jak i samo serce. Obejmuje to leczenie celowane, a także terapie będące połączeniem dwóch lub więcej leków, które mogą przynieść dodatkowe korzyści pacjentom.

Prace badawcze Pfizer w tym obszarze skupiają się w tej chwili na obszarach medycyny, takich jak zaburzenia metaboliczne, cukrzyca typu 2 patologie wątroby w tym niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH). Działamy także w takich dziedzinach kardiologii jak nadciśnienie tętnicze, zaburzenia gospodarki lipidowej, otyłość, cukrzyca, zespół metaboliczny, palenie papierosów, niewydolność serca, migotanie przedsionków, udar niedokrwienny mózgu, zakrzepica żył głębokich i zatorowość płucna.
 

Współpraca na rzecz pacjentów


W Polsce od wielu lat współpracujemy z polskim środowiskiem kardiologicznym, wspólnie prowadząc działania informacyjne o naszych innowacyjnych rozwiązaniach wśród lekarzy specjalistów, dzięki czemu możliwe jest osiąganie jak najlepszych wyników zdrowotnych u leczonych pacjentów.

Nasza działalność w obszarze kardiologii została wielokrotnie wyróżniona przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (PTK). W 2020 roku Pfizer Polska została uhonorowana zaszczytnym tytułem Przyjaciela Polskiej Kardiologii. To prestiżowe wyróżnienie stanowi  wyraz wsparcia w realizacji strategicznych zadań statutowych towarzystwa w obszarze działalności naukowej, edukacyjnej i wydawniczej.

Dane na podstawie
History | Pfizer, dostęp 09.2022.
 


 

Migrena jest przewlekłą chorobą neurologiczną


Migrena nie jest zwykłym bólem głowy, to przewlekła i nieuleczalna choroba neurologiczna o zróżnicowanym podłożu. Zrozumienie podstaw naukowych migreny i bólu głowy może pomóc w ich rozróżnieniu, a także pokazać, jak postęp nauki przyczynia się do rozwoju leków, które mają szansę przynieść ulgę osobom cierpiącym z powodu choroby1 .  
 
W Polsce na migrenę cierpi ponad 3,5 mln osób, a 2/3 z nich to kobiety2 . Objawy choroby nie są ograniczone do bólu głowy. Migrenie towarzyszą bowiem często: nudności, wymioty, nadwrażliwość na zapachy, światło, dźwięki, zmęczenie, rozdrażnienie, przygnębienie, trudności z koncentracją.
 

Leczenie


Podstawowym celem leczenia migreny jest zlikwidowanie bólu i objawów towarzyszących, a także zapobieganie ewentualnym nawrotom choroby. Z kolei gwarantem sukcesu w procesie leczenia jest dobra współpraca na linii pacjent-lekarz oparta na wzajemnym zaufaniu. Ustalenie właściwego leczenia uzależnione jest od częstości występowania napadów, czynników prowokujących, natężenia bólu, czasu trwania oraz objawów towarzyszących.  

Współczesna medycyna oferuje wiele metod leczenia migreny. Możliwości doraźnego leczenia migreny rozszerzyły się o nowoczesne leki doustne z grupy gepantów, które charakteryzują się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem stosowania. 

Jeśli żyjesz z migreną, dowiedz się więcej na www.powiedzstopmigrenie.pl.

PP-UNP-POL-0160 
Migraines vs. Headaches: What's the Difference? | Pfizer, dostęp z 01.2023.
Społeczne znaczenie migreny z perspektywy zdrowia publicznego i systemu ochrony zdrowia, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, Warszawa 2019.




Biuro PrasoweNauka Zgłoś Działanie NiepożądaneInformacja MedycznaInformacja HandlowaDane Inspektora Ochrony Danych OsobowychOświadczenie dot. badań klinicznych Grant Seekers Media Polityka CiasteczekGlobalna Polityka PrywatnościLokalna Polityka PrywatnościNota PrawnaSitemap Business to Business

PP-UNP-POL-0097

© Pfizer Polska 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.