Biuro PrasoweBiuro PrasoweNauka
HomeZdrowieChoroby wewnętrzneChoroby wewnętrzne

Choroby sercowo-naczyniowe, zaliczane do najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych prowadzących do przedwczesnej śmierci, to bardzo ważne pole naszej działalności. 

Już od ponad 50 lat jesteśmy liderem w tworzeniu terapii, które zmniejszają ryzyko wystąpienia tych chorób oraz ich groźnych powikłań. Dzięki temu pacjenci na całym świecie mają dostęp do najnowocześniejszych terapii schorzeń sercowo-naczyniowych.
 

 

Przełomowe odkrycia


W Pfizer dostrzegamy oraz rozumiemy istotę i zmienność czynników wywołujących ten poważny problem zdrowotny, dlatego robimy co w naszej mocy, aby zapewnić ludziom na całym świecie dostęp do terapii zmniejszających ryzyko zachorowania i śmiertelność z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Zaliczamy do nich m.in. nadciśnienie tętnicze, miażdżycę, chorobę wieńcową, zawał, niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, a także inne choroby serca,  naczyń czy udar mózgu.

Dokładamy wszelkich starań by poprawić jakość życia pacjentów poprzez opracowywanie innowacyjnych leków i rozwiązań terapeutycznych. W naszych działaniach koncentrujemy się na badaniu potencjalnych terapii, które leczą zarówno nieprawidłowości metaboliczne zwiększające prawdopodobieństwo chorób układu krążenia, jak i samo serce. Obejmuje to leczenie celowane, a także terapie będące połączeniem dwóch lub więcej leków, które mogą przynieść dodatkowe korzyści pacjentom.

Prace badawcze Pfizer w tym obszarze skupiają się w tej chwili na obszarach medycyny, takich jak zaburzenia metaboliczne, cukrzyca typu 2 patologie wątroby w tym niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH). Działamy także w takich dziedzinach kardiologii jak nadciśnienie tętnicze, zaburzenia gospodarki lipidowej, otyłość, cukrzyca, zespół metaboliczny, palenie papierosów, niewydolność serca, migotanie przedsionków, udar niedokrwienny mózgu, zakrzepica żył głębokich i zatorowość płucna.
 

Współpraca na rzecz pacjentów


W Polsce od wielu lat współpracujemy z polskim środowiskiem kardiologicznym, wspólnie prowadząc działania informacyjne o naszych innowacyjnych rozwiązaniach wśród lekarzy specjalistów, dzięki czemu możliwe jest osiąganie jak najlepszych wyników zdrowotnych u leczonych pacjentów.

Nasza działalność w obszarze kardiologii została wielokrotnie wyróżniona przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (PTK). W 2020 roku Pfizer Polska została uhonorowana zaszczytnym tytułem Przyjaciela Polskiej Kardiologii. To prestiżowe wyróżnienie stanowi  wyraz wsparcia w realizacji strategicznych zadań statutowych towarzystwa w obszarze działalności naukowej, edukacyjnej i wydawniczej.

Dane na podstawie
History | Pfizer, dostęp 09.2022.

Biuro PrasoweNaukaZgłoś Działanie NiepożądaneInformacja MedycznaInformacja HandlowaDane Inspektora Ochrony Danych OsobowychOświadczenie dot. badań klinicznych Grant Seekers Media Polityka CiasteczekGlobalna Polityka PrywatnościLokalna Polityka PrywatnościNota PrawnaSitemap Business to Business

PP-UNP-POL-0097

© Pfizer Polska 2022. Wszytskie prawa zastrzeżone.