Biuro PrasoweBiuro PrasoweNauka
HomeZdrowieChoroby rzadkieChoroby rzadkie

Choroby rzadkie to wyzwanie dla systemów ochrony zdrowia i przemysłu farmaceutycznego. W Pfizer robimy wszystko, żeby opracować jak najlepsze terapie, szczególnie dla pacjentów, dla których dzisiaj nie ma żadnego odpowiedniego leczenia, na które nieustannie czekają.

Wieloletnie doświadczenie w pracy nad poszukiwaniem terapii stosowanych w chorobach rzadkich z zakresu hematologii, neurologii, endokrynologii, kardiologii i dziedzicznych chorób metabolicznych pozwala nam tworzyć leki w obszarach, w których dotychczas nie była dostępna żadna metoda leczenia.

W Polsce skupiamy się w szczególności na takich jednostkach chorobowych jak hemofilia, amyloidoza transtyretynowa, akromegalia oraz niedobór hormonu wzrostu.

 

Terapie genowe


Ogromne nadzieje pokładamy także w rozwoju terapii genowych. Wierzymy, że to przyszłość leczenia chorób rzadkich. Intensywnie pracujemy nad wprowadzeniem przełomowych rozwiązań w dziedzinie terapii genowej. Mamy nadzieję, że niebawem zmienią one życie pacjentów cierpiących na rzadkie choroby genetyczne, dla których obecny standard opieki jest niewystarczający. W tej chwili nasze portfolio badań klinicznych obejmuje programy dotyczące hemofilii A, hemofilii B oraz dystrofii mięśniowej Duchenne'a (DMD).
 

Współpraca na rzecz pacjentów


W Polsce we współpracy z Instytutem Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej wspieramy pacjentów z amyloidozą transtyretynową (ATTR) oraz akromegalią. W ramach kampanii „Oblicza ATTR” prowadzimy działania budujące świadomość tej choroby, warsztaty edukacyjne dla pacjentów oraz grupy wsparcia. Dzięki tej współpracy powstała także strona dla pacjentów z akromegalią. Pfizer miał także swój wkład w powstanie pierwszego w Polsce portalu o terapiach genowych dedykowanego lekarzom i pacjentom.

Z inicjatywy pracowników Pfizer zorganizowaliśmy również akcję „Kilometry dla hemofilii”, której celem było zwrócenie uwagi na tę chorobę szerokiej opinii społecznej i zebranie funduszy na rzecz osób z hemofilią.

Dane na podstawie
Rare Disease Drug Pipeline and Clincial Trials | Pfizer, dostęp 09.2022.

Biuro PrasoweNauka Zgłoś Działanie NiepożądaneInformacja MedycznaInformacja HandlowaDane Inspektora Ochrony Danych OsobowychOświadczenie dot. badań klinicznych Grant Seekers Media Polityka CiasteczekGlobalna Polityka PrywatnościLokalna Polityka PrywatnościNota PrawnaSitemap Business to Business

PP-UNP-POL-0097

© Pfizer Polska 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.