Biuro PrasoweBiuro PrasoweNauka
HomeO nasNasza odpowiedzialność społecznaNasza odpowiedzialność społeczna

Jedną z podstawowych wartości Pfizer jest szacunek do każdego człowieka. Takie podejście determinuje codzienną działalność, od opracowywania przełomowych terapii ratujących zdrowie i życie milionom chorych na świecie, przez dbałość o pracowników, po pracę na rzecz lokalnych społeczności.

W Pfizer aktywnie wspieramy inicjatywy na rzecz propagowania szczepień jako najskuteczniejszego sposobu zapobiegania chorobom. W Polsce angażujemy się w działania mające na celu zwiększenie ogólnej świadomości wpływu szczepień na zdrowie społeczeństwa, zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

 

Nasze programy edukacyjne

 

 • 2018 – Kampania „Nie igraj z kleszczem. Wygraj z kleszczowym zapaleniem mózgu”, poświęcona chorobom odkleszczowym. Wraz z Instytutem Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej podejmujemy działania, których celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat zagrożenia, jakim jest kleszczowe zapalenie mózgu i poinformowanie o możliwościach profilaktyki tj. o szczepieniach ochronnych.
   

 • 2020 – „Pneumokoki nie liczą lat. Zaszczepieni – zabezpieczeni” – kampania, która ma na celu ma zwiększyć świadomość na temat groźnych zapaleń płuc i roli szczepień wśród osób dorosłych, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwa związane z zakażeniem Streptococcus Pneumoniae. Partnerem działań jest Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.
   

 • 2021 – „#sciencewillwin” intensywna kampania informacyjna na temat technologii mNRA, której celem jest dostarczenie merytorycznej wiedzy i walka z dezinformacją na temat szczepień. W ramach projektu organizowane są także webinary, wykłady i dyskusje z ekspertami, dedykowane różnym grupom odbiorców, a także została podjęta stała współpraca z opiniotwórczymi mediami.
   

 • 2021 – Masz wybór - kampania społeczno-edukacyjna „Masz Wybór”, która ma na celu edukację pacjentek i ich rodziny, a także szeroką opinię publiczną na temat tego problemu medycznego, jakim są nowotwory piersi, przedstawiać najnowsze terapie tych schorzeń, a także zachęcać pacjentki do świadomego uczestniczenia w procesie leczenia.
   

Nasza działalność charytatywna

 

Wierzymy, że  naszym obowiązkiem jest dbanie o dobrostan ludzi wszędzie tam, gdzie działamy, dlatego także angażujemy się w prace na rzecz lokalnych społeczności. Obejmujemy wolontariatem domy dziecka, placówki wychowawcze i domy opieki.

 • Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, stała współpraca z organizacją - zbiórki rzeczowe z okazji świąt, Dnia Dziecka czy rozpoczęcia roku szkolnego. 

 • Stowarzyszenie Siemacha w Odporyszowie niedaleko Tarnowa powstała ścieżka edukacyjna z pasieką, szklarnią z ziołami i ogrodem warzywnym, z której korzystają dzieci ze znajdującego się tam domu dziecka.

Biuro PrasoweNauka Zgłoś Działanie NiepożądaneInformacja MedycznaInformacja HandlowaDane Inspektora Ochrony Danych OsobowychOświadczenie dot. badań klinicznych Grant Seekers Media Polityka CiasteczekGlobalna Polityka PrywatnościLokalna Polityka PrywatnościNota PrawnaSitemap Business to Business

PP-UNP-POL-0097

© Pfizer Polska 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.