Biuro PrasoweBiuro PrasoweNauka
HomeEFPIAKodeks przejrzystości europejskiej federacji przemysłu farmaceutycznego i stowarzyszeń EFPIA

​​Pfizer Polska regularnie współpracuje z przedstawicielami zawodów medycznych (HCPs) oraz organizacjami ochrony zdrowia (HCOs), którzy doradzają nam m.in.:

w obszarach rozwoju leków,

w pełniejszym zrozumieniu roli, jaką nasze leki pełnią w terapiach pacjenckich,

w ekonomice zdrowia oraz w najlepszych praktykach klinicznych.

Nasze robocze relacje są niezbędnym elementem, dzięki któremu pozyskujemy rzetelne informacje potrzebne by dostarczać innowacyjne metody leczenia poprawiające jakość życia i zdrowie pacjentów oraz aby dzielić się informacjami pomocnymi w podejmowaniu decyzji dotyczących badań klinicznych.


Zobowiązaliśmy się do przestrzegania zasad przejrzystości o tym, jak prowadzimy biznes oraz o relacjach z przedstawicielami zawodów medycznych i organizacjami ochrony zdrowia.

Ufamy, że dzielenie się informacjami o tych relacjach jest uczciwym i otwartym sposobem, który pomoże nam pokazać istotną wartość, jaką wnoszą one w nasz wysiłek polepszania życia i zdrowia pacjentów. Jawność jest niezbędna, aby zbudować i utrzymać zaufanie do nas i do naszych produktów.

Zasady udostępniania informacji na temat współpracy innowacyjnej branży firm farmaceutycznych określa Kodeks Europejskiej Federacji Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA), reprezentowanej w Polsce przez Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, w którym jesteśmy zrzeszeni.

Poniżej znajdują się raporty ujawniające przekazywanie wartości przedstawicielom zawodów medycznych i organizacjom ochrony zdrowia przygotowane zgodnie z postawieniami Kodeksu Dobrych Praktyk INFARMA*

Oświadczenie o certyfikacji wewnętrznej Pfizer

Raport Przejrzystości 2022
Nota metodologiczna 2022

Raport Przejrzystości 2021
Nota metodologiczna 2021

Raport Przejrzystości 2020
Nota metodologiczna 2020


* Od 1 stycznia 2021 Kodeks Przejrzystości Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA został zastąpiony przez KODEKS DOBRYCH PRAKTYK INFARMA

Pierwszym okresem raportowanym, zgodnie z postanowieniami Kodeksu Dobrych Praktyk INFARMA, był rok 2021.

Do raportów składanych za wcześniejsze lata stosuje się regulacje Kodeksu Przejrzystości Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.

Biuro PrasoweNauka Zgłoś Działanie NiepożądaneInformacja MedycznaInformacja HandlowaDane Inspektora Ochrony Danych OsobowychOświadczenie dot. badań klinicznych Grant Seekers Media Polityka CiasteczekGlobalna Polityka PrywatnościLokalna Polityka PrywatnościNota PrawnaSitemap Business to Business

PP-UNP-POL-0097

© Pfizer Polska 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.